Projekt eTwinning

Projekt eTwinning ?Cultur exchange? prowadzony był w roku szkolnym 2011/2012 we wspólpracy z grecką szkołą. W ramach którego na dodatkowych zajeciach z języka angielskiego uczniowie klas IV-tych tworzyli własne teksty w jezyku angielskim, prezentacje, zdjęcia, nagrania i umieszczali na wspólnej stronie TwinSpace. Wszystkie informacje, które otrzymywalismy od szkoły greckiej dokładnie tłumaczyliśmy na język ojczysty, zaowocowało to organizacją pod koniec roku szkolnego Dnia Greckich Tradycji Karnawałowych.

W roku szkolnym 2011/2012 klasy VI brały udział w dwóch projektach eTwinning ?Wedding ceremonies in our country? oraz ?Folk dance and the language of the figures?.
W obu tych projektach uczniowie stworzyli piękne prezentacje multimedialne, w których przedstawili tradycje ceremonii ślubnych z różnych regionów oraz najróżniejsze tańce folklorystyczne oraz opisali figury wykonywane w tańcach.

Obecnie w roku 2012/2013 dzieci z klas IV oraz V uczestniczą w projekcie ?Get to know our city, get to know us?, w którym to skupia się na opisywaniu własnego miasta, dostrzeżeniu jego walorów oraz opisie własnej osoby, te wszystkie działania nie tylko mają za zadanie wymianę informacji między partnerskimi szkołami, ale również dokonaenie umiejętności receptywnych i produktywnych, a w szczególności komunikacji w jezyku angielskim, niezbędnej w dzisiejszych czasach.

Drugi projekt realizowany w tym roku jest z klasami II ?English speaking countries in children?s minds?, w którym to uczniowie będą poznawać kraje, w których urzędowym językiem jest język angielski, poznaja ich kulturę, tradycję poprzez zabawę. Będą również wykonywali różne prace plastyczne związane z danym krajem, na przykład flagi, rysunki obszaru danego kraju. Dzięki temu nie tylko uczą się ,o innych krajach, ale również doskonalą umiejętnosć komunikacji w języku angielskim oraz czują swoje miejsce jako członek wspólnoty eurpejskiej.

Rok szkolny 2012/2013 zakończył się uzyskaniem z Narodowej Agencji Programu eTwinning, prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości eTwinning, za projekty realizowane z klasami II, IV oraz V. Zespół programu eTwinning przyznając nagrodę zaznaczył, iż nasza praca i podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. Stosowane przez nas inicjatywy edukacyjne są przykładem dobrej praktyki, godnym naśladowania przez inne instytucje zarówno w kraju, jak i za granicą.