Patron

Patronem szkoły jest profesor Jan Zygmunt Jakubowski Urodzony 23 czerwca 1909 r. w Płocku, historyk literatury, krytyk literacki, publicysta, nauczyciel, wykładowca, redaktor dwumiesięcznika "Polonista", "Polonistyka", a także kwartalnika "Życie Szkoły Wyższej", miesięczników "Poezja", współautor antologii "Poetyki Młodej Polski", współautor "Antologii pamięci", popularyzator literatury, inicjator i redaktor serii - Bibloteka "Polonistyki", autor podreczników literatury polskiej i antologii do użytku szkół średnich. Zmarł 11 października 1975 r. w Warszawie.

patron