Polscy Poeci Dzieciom

dodano: 2024-04-17

Dnia 15 kwietnia 2024 roku troje uczniów z naszej szkoły, wzięło udział w I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci Dzieciom” pod honorowym patronatem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie wrażliwości na piękno literatury, kształcenie umiejętności wyrazistej interpretacji i ciekawej prezentacji tekstu poetyckiego oraz wyrabianie „zdrowej” rywalizacji.

Nasi uczniowie pięknie zaprezentowały swoje wiersze, za co otrzymały gromkie brawa i dyplomy.

Lauraci:

• Wojciech Orliński z klasy 3a – I miejsce
  • Matylda Caban z klasy 1a – dyplom za udział
  • Gabriela Żabowska z klasy 3b - dyplom za udział

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu.