Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Zielona szkoła klasy 3b

dodano: 2023-06-22

Kończąc rok szkolny klasa 3b wyjechała na zieloną szkołę do Sobanic, do wioski afrykańskiej. Uczniowie mieli wszechstronnie zorganizowany czas uczestnicząc w wielu zabawach, konkurencjach, rekreacjach. Pierwszą atrakcją było pokonanie wielu torów w parku linowym, zakończone zjazdem na tyrolce. Dzieci turlały się w kuli, jeździły quadami, strzelały z wiatrówek, z łuków. Wieczorem odbyły się podchody przez las z zagadkami zakończone ogniskiem. Uczestnicy mieli do dyspozycji na terenie ośrodka murowane domki, plac zabaw, trampoliny, pole do gry w siatkówkę, golfa, piłkę nożną. Dzieci wzięły udział w nauce gry na instrumentach afrykańskich, głównie bębnach, zapoznały się ze słownictwem afrykańskim oraz otrzymały lekcję pokory. A nauczycielem był Kenijczyk, który przekazał wiele złotych myśli i ciekawostek. Atrakcją było zwiedzanie wioski afrykańskiej i muzeum z ogromem eksponatów. Na końcu muzeum na uczestników czekał sklep z pamiątkami. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominki. Zgodnie wszyscy stwierdzili, że pobyt był niezwykle ciekawy i udany, bogaty w atrakcje, wrażenia i doświadczenia.