zdrowo i sportowo

dodano: 2019-10-09

Akcja „Zdrowo i Sportowo”

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020 biorą udział w akcji Zdrowo i Sportowo.

Akcja skierowana jest do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej główny cel to aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Pokazuje uczniom, że uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa, przyczynia się do zdrowia, przynosi radość, wpływa na sprawność i samopoczucie oraz buduje relacje z innymi członkami grupy.

Równocześnie akcja ma też pokazać dzieciom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie.