Zdalna biblioteka

dodano: 2020-04-17

Zdalna biblioteka

Dzień Mamy

Z okazji Dnia Mamy, Pani Katarzyna Garwacka proponuje uczniom klas drugich lekturę do słuchania J. Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”:

view.genial.ly/5ec154e38e243b0d5a33634e/presentation-nasza-mama-czarodziejka?fbclid=IwAR3vhN6rAOTmg1vKuPP650rggRbjCrLixT8qmeaRE9wK65_X-PqsaJViuUA

oraz dla klas 1-3 zabawę literacko-twórczą „Kapelusz Pani Wrony”

www.facebook.com/search/top/?q=beata%20b%C5%82aszczak-%20nauczyciele%20klas%20drugich%20sp&epa=SEARCH_BOX

Nauka to też zabawa!

Pani Katarzyna Garwacka tym razem proponuje naszym uczniom odrobinę rozrywki:

• Smakowity quiz – połącz wyrazy tworząc tytuły książek:

wordwall.net/pl/resource/2106172/smakowity-quiz-po%c5%82%c4%85cz-wyrazy-tworz%c4%85c-tytu%c5%82y-ksi%c4%85%c5%bcek

learningapps.org/11858651?fbclid=IwAR1hrlqNjEp7612wpXSmNcd17BI0ThFRodEoAPoJm7HWNSSU3711VpMCu_o

Książki na czas kwarantanny

W poniższym linku znajdziecie zestawienie wartościowych książek, filmów i audiobooków (dla dzieci młodszych, starszych i rodziców), które można legalnie i bezpłatnie przeczytać, pobrać lub wysłuchać w sieci. Miłej lektury życzy Pani Katarzyna Garwacka.

biblioteczka-apteczka.pl/2020/05/04/ksiazki-na-czas-kwarantanny/?fbclid=IwAR1CbXAqApg1Y0Z_BN3CA4n_NlkDTq4XwHfMSINk31NioO_VzdoNmKIBpKg

5 maja - Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Często w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi towarzyszy nam lęk i niepewność. Przyczyn tego lęku, czy wycofania należy upatrywać w naszej niewiedzy i braku świadomości. Poniższy link, od Pani Katarzyny Garwackiej, może pomóc w przełamaniu społecznej izolacji i zrozumieniu osób niepełnosprawnych.

sp18zabrze.szkolnastrona.pl/art,322,dzien-walski-z-dyskryminacja-osob-niepelnosprawnych-5-maja?fbclid=IwAR1fvIydJh-l6YQHVOCvTuR7sMa1Vq1SIh7UH2NbdMZNTD7Ma6tDBZen7vk

Lektury na ekranie

Filmowe, darmowe ekranizacje lektur szkolnych dla klas 1-3 oraz 4-8 od Pani Katarzyny Garwackiej. Oprócz lektur znajdziecie tam również warte obejrzenia filmy dla dzieci i młodzieży. Miłej lektury!

padlet.com/SylWir/5qzqwm4c41vz2efc

padlet.com/juti/filmy

Wirtualny apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Niezawodna Pani Katarzyna Garwacka zadbała o to, abyśmy mogli wirtualnie uczestniczyć w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i znalazła godną obejrzenia mini prezentację. Warto poświęcić chwilę lub dwie i obejrzeć, poczytać, posłuchać tej świetnej propozycji!

view.genial.ly/5ea161fa42b8b70da80f8e3c/interactive-image-229-rocznica-konstytucji-3-maja

Paluszek i główka to szkolna wymówka : )

Pani Katarzyna Garwacka znalazła dla uczniów wszystkich klas linki do darmowej,  elektronicznej wersji lektur szkolnych. Już nigdy nie zabraknie dla Was egzemplarza lektury i każdy będzie mógł z przyjemnością przeczytać książkę i przygotować się do zajęć.

lektury.gov.pl.

polona.pl

wolnelektury.pl/

gckib.org.pl/2020,03,lektura-w-kazdym-domu-klasy-1-3/

gckib.org.pl/2020,03,lektura-w-kazdym-domu-klasy-4-6/

gckib.org.pl/2020,03,lektura-w-kazdym-domu/

Empik również przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków

Jak skorzystać z promocji?

1. Na stronie www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

UWAGA! Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

"O małym orle i poszukiwaniu tego, co ukryte" - w wykonaniu Teatru Pneumatycznego

Dla uczniów uwielbiających bajki, nauczyciel biblioteki Katarzyna Garwacka poleca wspaniałą opowieść przypominającą, że w każdym z nas drzemie skarb!

Zdradzimy tylko, że opowieść przestawiona jest w sposób inny niż wszystkie znane bajki! Usiądźcie wygodnie, posłuchajcie, obejrzyjcie.

www.youtube.com/watch?v=m940km3BAEI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Mm3mycA_Qdhjsv-gxymc0ORly0RZr_UcdDUuwHlaRycmvRgOUETtA3O8

"Powtórka lekturowa: dla każdej klasy"

Drodzy uczniowie to nie ściąga, ani zwolnienie z czytania całych lektur :)! To świetne przypomnienie treści lektury, jej bohaterów, planu wydarzeń... Ciekawe ćwiczenia, łamigłówki, zadania, które sprawią, że nie zapomnicie najważniejszych elementów każdej z nich. Podziękowania za ten link należą się Waszej wspaniałej Pani z biblioteki – Katarzynie Garwackiej!

Powtórka lekturowa dla każdej klasy. (pdf)