Zbrodnia katyńska

dodano: 2023-04-18

Zbrodnia katyńska  jest jednym z najtragiczniejszych wydarzeń II wojny światowej. NKWD dokonało masowej egzekucji polskich oficerów, policjantów, funkcjonariuszy państwowych oraz inteligencji w celu zniszczenia potencjału narodu polskiego i przejęcia kontroli na naszą Ojczyzną przez władze sowieckie.

14 listopada 2007 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia wszystkich pomordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z dnia 5 marca 1940 r. uchwalił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody. Oddali hołd pomordowanym- złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na symbolicznej mogile znajdującej się na cmentarzu przy ul. Floriana Kobylińskiego.