Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

dodano: 2022-11-24

Dnia 21.11.2022r. naszą szkołę odwiedziła Pani Monika Cejmer z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Przeprowadziła ona bardzo ciekawą lekcję edukacyjną dla klasy 4b i 4c. Tematyka spotkania to: ,,Zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii”.

Dzięki wizycie nauczyciela z biblioteki czwartoklasiści dowiedzieli się, że biblioterapia to forma terapeutycznego wsparcia z użyciem odpowiedniej literatury. Wspomaga rozwój osobisty jednostki. Czytanie książek uspokaja i łagodzi obyczaje. Pozwala się nam wyciszyć, uspokoić i redukować negatywne emocje.

Pani Cejmer zaprezentowała naszej młodzieży ciekawą literaturę o odwadze, przyjaźni, mądrości, dobroci i odwadze. Uczniowie tworzyli kwiatki przyjaźni i dobrze się przy tym bawili.