Wyprawa traperska w Bieszczady

dodano: 2023-06-06

Nocą, 28. maja grupa młodzieży pod kierunkiem pana Cezarego Wojciechowskiego i opieką pani Anny Przybylskiej-Głowackiej wyruszyła w długą drogę pociągami w Bieszczady. Mimo ciężaru wielkich plecaków młoda ekipa rewelacyjnie dawała sobie radę na górskich szlakach, poznając schroniskowe życie w "Jaworcu", "Kolibie" i "Małej Rawce", w której spędzili dwie noce do 3.czerwca. Już na miejscu w okolicy Bukowego Berda hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka z energetycznymi "Grześkami" i śpiewem na ustach! :)

Ciężkiemu marszowi towarzyszyła zawsze nie tylko doskonała aura ale i pogoda ducha młodszych uczestników, która często bezbłędnie udzielała się i starszym, a w trudach drogi nasi chłopcy stawali się prawdziwymi mężczyznami, niejednokrotnie oferując pomoc w noszeniu plecaka tym, którzy tego potrzebowali.

Przeszliśmy wspólnie szlaki Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej, Małej oraz Wielkiej Rawki, a przez Przełęcz Wyżniańską dotarliśmy na najwyższy szczyt - Tarnicę, przez Bukowe Berdo. Młodzież zdała egzamin traperski na "słonia" czyli ocenę celującą z hartu ducha, współpracy, organizacji, samodyscypliny i poczucia humoru, które towarzyszyło nam na każdym kroku. :) Wieczorami zaś w schroniskach po sytym posiłku spędzaliśmy czas grając w gry i śpiewając piosenki harcerskie przy akompaniamencie gitary.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tej wyprawy i na pocieszenie dla zainteresowanych dodamy, że pan Wojciechowski zamierza organizować takie wyjazdy co roku.

Z bieszczadzkim pozdrowieniem - Mateczka Aneczka, czyli pani Ania Przybylska-Głowacka i Ojciec Mateusz wyprawy, czyli pan Cezary Wojciechowski.

A "bieszczadzkimi aniołami" byli:

• z klasy 6a: Patryk, Kacper, Bartek i Dawid
  • z klasy 7c: Jasiek "Sarna"
  • z klasy 8d: Ola, Kasia, Olek "Dziki" i "Śnięty" Mikołaj
  • z klasy 8e: Tymuś, "Duszek" Kacperek i Mati.