Wyprawa klasy 7d do Lasu Brwileńskiego

dodano: 2021-09-11

9 września o godz. 9.00 wyruszyliśmy na wyprawę. Celem była Mogiła w Lesie Brwileńskim - miejsce pamięci narodowej.

Celem była Mogiła w Lesie Brwileńskim - miejsce pamięci narodowej. Po 2,5 godzinnym marszu dotarliśmy na miejsce, gdzie Zuzia przeprowadziła krótką lekcję historii. Uczciliśmy pamięć poległych minutą ciszy i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Powrót był początkowo bardzo miły - po drodze wizyta w Leśniczówce, mały piknik. Jednak im bliżej domu tym było coraz trudniej. Dużym  wyzwaniem okazało się  pokonanie góry na ulicy Kazimierza Wielkiego :) Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do szkoły ok. godz. 14.