Wycieczka do Torunia

dodano: 2022-10-10

Dnia 6.10.2022 r. uczniowie klas 7c, 5c i 5d wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Torunia. Zwiedziliśmy multimedialne Centrum Nowoczesności "MŁYN WIEDZY"-interaktywne wystawy, które pozwalają przeprowadzać ciekawe eksperymenty i stać się prawdziwym naukowcem, m.in.„O Obrotach” oraz „Rzeka” – nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście...
ZABAWA MOŻE BYĆ NAUKĄ!!! Uczniowie (i nie tylko :) mieli okazję poczuć się jak ogromny chomik! Zajrzeliśmy do wnętrza kretowiska, lisiej nory i ula! W domku na drzewie odwiedziliśmy sawannę i dżunglę amazońską! Zbudowaliśmy kolorowy tor dla piłeczki! Odgadywaliśmy, którędy poleci chustka w kolorowej maszynerii!
Następnie zwiedzaliśmy fort z pochodniami pod komendą pruskiego żołnierza!!! Trasa zwiedzania wiodła nas poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej,w której można było zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kilogramową kopułą, a także zaczerpnąć łaski losu w "szczęśliwej latrynie". Na koniec mieliśmy jeszcze trochę czasu na zakup pamiątek i oczywiście toruńskich pierników. Bawiliśmy się fantastycznie i na pewno jeszcze nie raz wrócimy do Torunia!