Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego

dodano: 2023-10-27

24 października klasa VA uczestniczyła w lekcji muzealnej połączonej z warsztatami zatytułowanymi „Jak król Kazimierz zamek i mury w Płocku budował”. Pierwszą część lekcji dzieci spędziły zwiedzając wystawę „X wieków Płocka”, gdzie najwięcej emocji wzbudziła sala etnograficzna. Następnie uczniowie wyszukiwali eksponaty związanych z królem Kazimierzem Wielkim. Gdy udało im się odnaleźć monetę z symbolem motyla, średniowiecznego wojownika i odnalazły najważniejsze obiekty związane z Płockiem na imponującej makiecie przyszedł czas na zadanie konstrukcyjne. Podzieleni na grupy mieli za zadanie zbudować zamek średniowieczny z wszystkimi niezbędnymi częściami. Uczniowie pięknie współpracowali i już po chwili dumnie prezentowali swoje konstrukcje. Korzystając z pięknej jesiennej pogody w radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.