warszawa_18

dodano: 2018-03-12

Dzień Kobiet w Warszawie

W nietypowy sposób uczniowie klas IVa, IVd, Va, VIa i VIc uczcili święto 8 marca wycieczką do stolicy.

Podczas, gdy młodsi, pod opieką p. R. Dankowskiej i p. E. Jankowskiej, zgłębiali tajniki powstawania i ewolucji życia na Ziemi, starsi w tym czasie, pod czujnym okiem p. E. Bogiel, p. H. Twardo i p. I. Zielińskiej, uczestniczyli w poruszającej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kolejnym punktem wycieczki była dla wszystkich wizyta w Telewizji Polskiej. Tam mogliśmy poczuć się, jak prawdziwi komentatorzy sportowi. Siedzieliśmy za konsolami do sterowania dźwiękiem i obrazem oraz udzielaliśmy wywiadu na charakterystycznych kanapach w studiu "Pytanie na śniadanie". Na koniec odwiedziliśmy Kulfona, Monikę oraz zająca Poziomkę, którzy czekali na nas w muzeum mieszczącym się w budynku TVP.

Ostatnią pozycją na trasie naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy. Zaopatrzeni w wuwuzele, gwizdki, szaliki oraz koszulki w barwach biało - czerwonych, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Płocka.