dodano: 2024-02-19

Dnia 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. W tym wyjątkowym dniu wszyscy postarali się, aby każdy poczuł się lubiany i potrzebny. Dzień ten stał się także okazją do przekazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła. Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę walentynkową”. Do specjalnie przygotowanej skrzynki przez kilka dni wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (najczęściej zrobione własnoręcznie). Nasz szkolny Amorek miał tego dnia bardzo dużo pracy, bo w tym roku walentynkowych liścików było wyjątkowo dużo. Nie tylko uczniowie otrzymali swoje walentynki, nie zabrakło także wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. W tym dniu obowiązywał specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Także na szkolnych korytarzach królował kolor czerwony, a ściany i okna ozdobione były serduszkowymi dekoracjami wykonanymi przez uczniów klas starszych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się się walentynkowa foto-budka, w której można było zrobić sobie zdjęcie z ulubioną koleżanką lub kolegą. Dzięki audycji wysłuchanej przez szkolny radiowęzeł uczniowie poznali genezę i garść ciekawostek na temat świętowania walentynek w różnych zakątkach świata i w Polsce. Wierzymy, że sympatyczna atmosfera szkolnych walentynek zostanie z nami jeszcze wiele dni.