Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

dodano: 2022-09-21

W dniach od 12 do 16 września 2022r. nasza szkoła włączyła się w przeprowadzany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Głównych Inspektorem Sanitarnym - Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole.

Na korytarzu szkolnym została zaprezentowana gazetka na ten temat wraz z plakatami profilaktycznymi, zaś obok na stoliku pojawiły się ulotki informacyjne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania. W czasie lekcji dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, zostały przeprowadzone pogadanki, gry i zabawy o właściwych zachowaniach zdrowotnych.

Uczniowie klas I- III wykonały plakaty związane z tematyką Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych, które  można obejrzeć na szkolnym korytarzu klas młodszych.