Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości 2021

dodano: 2021-11-10

10 listopada 2021 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły ubrani w stroje galowe, z przypiętymi do piersi kotylionami obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
O godzinie 11.11 rozpoczęliśmy szkolne obchody tego święta, włączając się do akcji "Szkoła do hymnu". Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej: "My, Pierwsza Brygada", "Szara Piechota", "Pierwsza kadrowa", "Jak długo w sercach naszych". Pani Małgorzata Tomczak-Banachowicz wraz z chórem i zespołem akompaniowała naszej "osiemnastce".
Po wspólnym muzykowaniu uczniowie zapoznali się z prezentacjami mutlimedialnymi na temat odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na zakończenie tej pięknej uroczystości Panie ze stołówki szkolnej przygotowały specjały z kuchni staropolskiej, których można było skosztować podczas obiadu.
Po uczcie muzycznej i kulinarnej zakończyliśmy ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień – 11 listopada – przepełnieni dumą i miłością do Ojczyzny.