dodano: 2022-11-04

Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.

Naszym celem było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, którzy są związani z historią Polski, ale historią naszej Małej Ojczyzny- Płocka.

Podjęliśmy szereg działań:

1. Wykonaliśmy gazetkę nawiązującą do tradycji Święta Zmarłych i Dnia Zadusznego.
  2. Porządkowaliśmy stare, zapomniane mogiły na cmentarzu przy Alei F. Kobylińskiego.
  3. Zapaliliśmy znicze  przy pomniku Armii Krajowej, pomniku Ofiar Katynia,  Mogile Trzynastu Straconych.
  4. Wielu uczniów przygotowało krótką wypowiedź o pamiątce rodzinnej.
  5. Podczas spaceru po nekropolii uczniowie zwracali uwagę na stare, zabytkowe  nagrobki i dzielili się wiedzą na temat wybranych wydarzeń z dziejów Płocka.

To była piękna lekcja patriotyzmu, do której z ogromnym zaangażowaniem przystąpili uczniowie naszej szkoły.

Pamiętajmy, że „pokolenie, które ignoruje historię, nie ma przeszłości- ani przyszłości”.

R. A. Heinlein