Święto Odzyskania Niepodległości

dodano: 2022-11-15

10 listopada w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polaków wolności rozpoczęły się w „Osiemnastce” audycją historyczną przygotowaną przez uczniów. Potem wspólnie odśpiewaliśmy najważniejszą pieśń Polaków – hymn państwowy. Następnie chór szkolny wraz z zespołem muzycznym wykonał kilka pięknych pieśni patriotycznych, tj. : „Pierwsza Kadrowa”, „Piechota”, „Pierwsza Brygada”, „Pamięć w nas”. Na koniec apelu mocno wybrzmiała piosenka „Niepodległa, niepokorna”. Tego dnia w naszej szkole czuć było patriotyczny nastrój. Biało – czerwone flagi, kotyliony, gazetka tematyczna oraz galowe stroje uczniów podkreślały wyjątkowość chwili. Nawet w stołówce szkolnej tradycyjny, polski obiad wybitnie wszystkim smakował.