Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

Święto Odzyskania Niepodległości

dodano: 2012-11-21


Święto Odzyskania Niepodległości

       Obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były dobrą okazją do świętowania. I tak już 9 listopada reprezentacja szkoły wzięła udział w VI Biegu Niepodległości. Natomiast podczas XXI Rajdu Niepodległości, który odbywał się 10 listopada dziewczęta z chóru naszej szkoły już po raz czwarty zajęły I miejsce w konkursie Piosenki Legionowej. Chór prowadzony jest przez p. Aleksandrę Wielońską. Gratulujemy!

    Bezpośrednio w szkole odbył się uroczysty apel w wykonaniu członków koła teatralnego prowadzonego przez p. Barbarę Brzeską i p. Katarzynę Kolimeczkow, na którym zaprezentowano pieśni legionowe oraz w artystyczny sposób przedstawiono najważniejsze wydarzenia z kart historii naszego kraju.

    Na terenie szkoły odbyła się także gra terenowa, której celem było rozbudzenie wśród uczestników chęci poznania przeszłości i szacunku dla uznanych przez Polaków wartości. Zabawę przygotowała p. Eliza Łabarzewska wspólnie ze studentkami PWSZ.