Święto Niepodległości_14

dodano: 2014-11-12

11 listopada ? Święto Niepodległości

Opracowała: Maria Taube

W dniu 7 listopada w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Pięknie udekorowaną salę gimnastyczną zapełniły odświętnie ubrane, z przypiętym biało-czerwonym kotylionami dzieci oraz goście. Wśród nich był Pan vice Prezydent Krzysztof Izmajłowicz.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniały, jakie były losy naszej Ojczyny. Wszystkich poruszył występ szkolnego chóru, zwłaszcza kończąca uroczystość pieśń ,,Niepodległa, niepokonana?. Na zakończenie akademii zabrał głos pan Prezydent Krzysztof Izmajłowicz, który uświadomił dzieci, że swobody, jakie mają zawdzięczają walce minionych pokoleń Polaków i, że ich patriotyzm to dobra nauka nie tylko języka polskiego, ale także historii, matematyki bo tak tylko mogą przysłużyć się naszej Ojczyźnie.