Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

dodano: 2022-05-04

29 kwietnia  2022 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili  Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Przyszli do  szkoły w strojach galowych i   o godzinie 9:15  rozpoczęli  szkolną uroczystość.

Sygnałem rozpoczęcia tradycyjnie był dźwięk dzwonka. Po nim cała społeczność szkolna otworzyła drzwi na korytarz i wspólnie  odśpiewaliśmy hymn.  Następnie trzy pieśni patriotyczne zaśpiewał chór z zespołem muzycznym przy akompaniamencie Pani Małgorzaty Tomczak-Banachowicz.  Po występie starsi uczniowie przystąpili  do oglądania filmów edukacyjnych , gry - ,,Milionerzy" o tematyce patriotycznej, związanej z Konstytucją Trzeciego Maja, natomiast młodsi koledzy i koleżanki wykonywali karty pracy, dotyczące tego ważnego dla Polaków wydarzenia.

Uczniowie klas VI-VIII wykonywali również projekty edukacyjne, dotyczące uchwalenia Ustawy Rządowej  w formie prezentacji multimedialnej, plakatu lub referatu.