Światowy Dzień Życzliwości

dodano: 2022-11-14

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Word Hello Day i wskazuje cel tego dnia, czyli powiedzenia: cześć, dzień dobry do przynajmniej dziesięciu nieznanych nam wcześniej osób. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste: „bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.” Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i choćby tylko tego dnia, okazać komuś bezinteresowną życzliwość.  Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Wachlarz życzliwych zachowań jest tak szeroki, jak szeroki jest wachlarz osób, z którymi na co dzień się stykamy. Każdej z nich, bez wyjątku, możemy okazać serce i drobnym gestem rozjaśnić jej dzień.

Prosty test na życzliwość? Uśmiech J J J

Przetestujcie – działa!

Szkolny wolontariat zachęca do udziału w akcji „Koszyk życzliwości”.

W terminie 21- -25 listopada zbieramy: kartki z życzeniami bądź ręcznie wykonane laurki, herbatki, czekolady, drobiazgi z których przygotowane zostaną koszyki prezentowe dla osób samotnych, chorych zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.

Zachęcamy do udziału w akcji. Miejsce zbiórki sala 39.