Stop zwolnieniom z WF-u

dodano: 2015-03-19

Stop zwolnieniom z WF-u

16 marca odwiedził naszą szkołę lekkoatleta, halowy wicemistrz świata oraz mistrz Europy w biegu na 800m ? Adam Kszczot. Aż 110 uczniów wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez mistrza, zarówno w sali gimnastycznej jak i na boisku szkolnym. Gość pokazał szeroki wachlarz ćwiczeń lekkoatletycznych. Zaprezentował medale zdobyte na imprezach sportowych światowej rangi, a także koszulki i kolce, w których startował i pobił rekord Polski w biegu na 800m.

W zajęciach aktywnie brało udział pięć grup dzieci :

- klasa IVb ? 16 uczniów

- klasa IVd i Vd ? 42 uczniów

- klasa VIa ? 16 chłopców

- klasa Va ? 26 uczniów

- klasa VIa ? 10 dziewcząt

Zawodnik wzbudził ogromne zainteresowanie (dzieci miały mnóstwo pytań) oraz sympatię. Spędził w naszej szkole 7 godzin.