spotkanie z policjantem_16

dodano: 2016-10-10

Opracowała: Karolina Miklaszewska

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Płocku

Nasza Szkoła zawsze bardzo życzliwie wita w swoich progach osoby pełniące ważne funkcje w społeczeństwie.

Po wizycie Lwa Honorka i Cioci Agnieszki, przyszedł czas na gościnę przedstawicieli Komendy Miejskiej w Płocku.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie pierwsze klasy. To nasi najmłodsi uczniowie, dlatego też, tak ważne jest wpajanie im zasad bezpieczeństwa. Pogadanki z policjantem dotyczyły nie tylko zasad poruszania się po ulicy ale także bezpieczeństwa w szerokim tego słowa znaczeniu.

Pan policjant wraz ze swoją koleżanką, tłumaczyli dzieciom, że nie należy obcym mówić gdzie się mieszka, otwierać drzwi nieznajomym, gdy jest się samemu w domu i nie przyjmować od takich osób żadnych podarunków, a już w szczególności słodyczy!

Dzieci dowiedziały się jak powinny podróżować w samochodzie oraz dlaczego zapinanie pasów bezpieczeństwa jest tak bardzo ważne.

Największą atrakcją dla dzieci, była możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki oraz czapki.

Wysyłamy serdeczne podziękowania dla Komendy Miejskiej Policji w Płocku za dbanie o bezpieczeństwo i edukację naszych uczniów!!!