Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim

dodano: 2022-12-08

7 grudnia klasy 5b, 5c, 5d oraz 7c ze swoimi wychowawcami wyszli do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, żeby wziąć udział w spotkaniu z Marcinem Kostrzyńskim w ramach programu Zielony Kompas.

Pan Marcin jest autorem filmów, obserwatorem przyrody. Z wykształcenia jest dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery. Autor kanału na YouTube "Marcin z Lasu" oraz wideobloga na Facebooku. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie.
Mało kto potrafi tak barwnie opowiadać o otaczającej nas przyrodzie, jak pan Marcin. Dzięki tym gawędom wszyscy nabraliśmy ochoty, żeby wyjść gdzieś do lasu i poszukać kontaktu z naturą. Była to piękna, ciepła i humorystyczna opowieść ucząca szacunku do otaczającej nas przyrody.

Czekamy na kolejne spotkania z fascynującymi ludźmi pełnymi pasji do tego co robią w życiu.

Anna Przybylska-Głowacka