spotkanie z dietetykiem

dodano: 2017-03-08

Spotkanie z dietetykiem

Opracowała: Karolina Miklaszewska

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest odżywianie. Zwłaszcza dla uczniów, którzy potrzebują ważnych składników mineralnych a nie pustych kalorii.

Nasza szkoła stara się promować zdrowy styl życia i wykształcić nawyki zdrowego odżywiania wśród naszych podopiecznych. Stąd też  w naszej stołówce pojawiają się zbilansowane posiłki, bogate w owoce i warzywa, które wspaniałe Panie kucharki przemycają naszym dzieciom w postaci świeżych surówek i soków. Uczestniczymy także w Programach takich jak ?Szklanka Mleka? czy ?Owoce i warzywa w szkole?. Nie mniej jednak to nadal mało, ponieważ my - nauczyciele widzimy, że dzieci zamiast zdrowego śniadania przynoszą do szkoły słodycze i chipsy.

Dlatego też SP nr 18 wraz z Poradnią Żywieniową Przyjazny Dietetyk w Płocku postanowiły podjąć wspólne działania, które mają na celu poszerzyć świadomość zarówno uczniów, rodziców ale i nas samych.

Pierwsze spotkania z Panią dietetyk Anną Kilanowską - Kłoss odbyły się 7 i 9 lutego
i skierowane  były do rodziców. Spotkania te poświęcone były nadwadze wśród dzieci. Omawialiśmy takie tematy jak: konsekwencje psychologiczne i zdrowotne otyłości, jej przyczyny, zmiana nawyków i zalecenia żywieniowe dla dzieci w wieku szkolnym.

Przed nami jeszcze cykl spotkań Pani Anny z każdą klasą i przeprowadzenie pogadanek, które pomogą nam - nauczycielom uświadomić dzieci jak ważne jest zdrowe żywienie.

Nas nauczycieli, Pani dietetyk też obejmie swoją opieką i wsparciem.

Mamy nadzieję, że działania, które podejmiemy przyniosą zamierzony efekt.