Spotkanie z członkami koła ,,Młody wędkarz"

dodano: 2024-01-12

Dnia 12.01.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z członkami koła ,,Młody wędkarz" połączone z prelekcją i warsztatami, zachęcającymi naszych uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie ,,osiemnastki” zapoznali się z metodami wędkowania, gatunkami ryb, sprzętem wędkarskim, przynętami oraz z zasadami bezpiecznego połowu, bezpieczeństwem nad wodą  i ochroną środowiska. Instruktorzy szkółki wędkarskiej bardzo zaciekawili uczniów naszej szkoły, gdyż mogli oni dotknąć i zobaczyć przeróżne przynęty w różnych kolorach, spławiki, wędki i inne sprzęty wędkarskie. Dowiedzieliśmy się, że wędkowanie to wspaniała pasja, która pozwala na zredukowanie stresu, uspokojenie i miły czas spędzony na łonie natury.

Spotkanie uświadomiło nam, że to  hobby, czego dowodem były uczennice naszej szkoły, które prezentowały sprzęt do wędkowania i zachęcały do przyłączenia się do ich drużyny. Może ktoś ,,połknie haczyk” i razem z kołem ,,Młody wędkarz” - Leną i Oliwią -  w przyszłości powędkuje z innymi.

Dziękujemy za interesujące spotkanie.