Spotkanie autorskie z Anną Skowrońską

dodano: 2021-11-16

15.11.2021 roku podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4a mieli przyjemność spotkania z autorką książki „ALFABET niepodległości” - Panią Anną Skowrońską. Pisarka zaciekawiła słuchaczy tematem odzyskiwania przez nasz kraj wolności. Dzięki krótkim, lecz zabawnie ilustrowanym hasłom można było dowiedzieć się, kogo nazywano Dziadkiem, ile pianista Ignacy Jan Paderewski mógł wygrać dla Polski, co łączyło wojnę polsko - bolszewicką z King Kongiem. Poznaliśmy odważne kurierki z czasów wojny i wiele nietuzinkowych osób, które tworzyły II Rzeczpospolitą. W trakcie zajęć przedstawialiśmy krótkie scenki, które nawiązywały do haseł tworzących „ALFABET niepodległości”. Dziękujemy za mądre rozmowy! Mamy nadzieję, że Pani Anna Skowrońska ponownie zagości w naszej szkole.