Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Śpiewanie jest w modzie

dodano: 2012-12-06


 Śpiewanie jest w modzie

    Osiemnastka jest szkołą niezwykłą i o tym wszyscy doskonale wiedzą. Ma w swoich szeregach nauczycieli z pasją. Ostatnio szkoła mocno trzymała kciuki za Panią Annę Ciulińską, która śpiewa w płockim chórze. W dniach 30.11 ?01.12.2012r. wraz z Vox Singers odwiedziła czeską Pragę. Zespół śpiewaków z wydzielonym z niego kwartetem Positive Vibrations, wystąpił na XXII Międzynarodowym Festiwalu Adwentowym i Bożonarodzeniowym. Płoccy chórzyści zatriumfowali w Pradze!!! Międzynarodowe jury nagrodziło wykonawców srebrem dla chóru, a złotem dla kwartetu.

Jeden członków komisji konkursowej napisał: ?Chór został dobrze przygotowany do występu konkursowego. Słychać dbałość o kulturę brzmienia, radość śpiewu?.

Dużym zastrzykiem optymizmu okazał się również przedkonkursowy występ płocczan w husyckim kościele św. Mikołaja na praskim Rynku Staromiejskim. Tamtejszej publiczności szczególnie podobała się ujazzowiona wersja tradycyjnej ukraińskiej ?Dzwoneczkowej kolędy?. Po koncercie prowadzący go stwierdził z uznaniem: ?To je Ameryka?.

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni sukces płocczan, kochających wspólne śpiewanie. Należy wspomnieć, że chór ma na swoim koncie wiele nagród zdobytych w konkursach międzynarodowych. W lipcu tego roku na Olimpiadzie Chórów w Cincinnati, podobnie jak w Pradze wywalczyli obie pierwsze nagrody. Pozostaje tylko życzyć kolejnych wspaniałych osiągnięć!!!! Posłuchać będziemy mogli Vox Singers już w najbliższym czasie na Wigilii pod Ratuszem, a być może również i w naszej szkole.