slubowanie_17

dodano: 2017-11-06

Opracowała E.Kowalik

Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2017 r w Szkole Podstawowej  nr 18 odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych. 63-trzech przedszkolaków zostało przywitanych w gronie społeczności szkolnej a następnie przeszło pozytywnie egzamin przygotowany przez starszych kolegów i koleżanki. Pierwszaki odwdzięczyły się za to przyjęcie wierszem i śpiewem.  Po części artystycznej w obecności rodziców, dyrekcji szkoły i nauczycieli pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie zostały  przez Pana dyrektora Jarosława Kalaszczyńskiego pasowane na uczniów klasy pierwszej zaś w-ce dyrektor Pani Urszula Pankowska przypinała nowym uczniom srebrne tarcze. Po oficjalnej uroczystości pasowania dzieci zrobiły sobie zdjęcia pamiątkowe aby potem wraz z wychowawcami udać się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. W miłej atmosferze poznawały się i integrowały z rówieśnikami swojej małej społeczności klasowej.