slubowanie_16

dodano: 2016-10-10

Opracowała: Karolina Miklaszewska

21 września 2016 roku to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych.

Tego oto dnia odbyło się pasowanie na ucznia!

Uczniowie klas pierwszych wraz ze starszymi kolegami i koleżankami, przygotowali krótki występ artystyczny. Były piękne wiersze, znane piosenki, dużo uśmiechów, ale także odrobina nerwów. W końcu, to nie lada wyzwanie, wystąpić przed tak liczną publicznością. Niejeden dorosły miałby z tym problem!

Rodzicom uśmiechy nie schodziły z twarzy i dało się także, zauważyć łzy wzruszenia. Ale co się dziwić moi mili? W końcu, jak to wyrecytowała jedna z uczennic:

"...Jeszcze wczoraj miś pluszowy
Żegnał nas w przedszkolu.
Dziś z tornistrem pełnym książek
Idziemy do szkoły..."

Panie nauczycielki pękały z dumy!

Dyrekcja z uśmiechem, oficjalnie przywitała dzieci w pierwszych klasach, pasując ich na uczniów i przypinając do piersi tarcze naszej szkoły.

A zatem:

"Wszystkim pierwszakom na początek

Życzymy w szkole dużo piątek.

Wiele słońca na podwórzu,
mało łez, humoru dużo,

zdrowia, szczęścia i tak co rok,

by udany był ten pierwszy krok".