Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

dodano: 2023-09-13

W poniedziałek 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Uczniów klas pierwszych i ich rodziców  powitała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 Urszula Pankowska. Życzyła im, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, czasem zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Następnie wystrojone na galowo pierwszaki zaśpiewały hymn Polski i złożyły przysięgę bycia dobrym uczniem na sztandar szkoły. Po ślubowaniu pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania ołówkiem na ucznia, a Panie wicedyrektorki przypięły dzieciom pamiątkowe tarcze. W trakcie uroczystości głos zabrała radna osiedla Skarpa, absolwentka naszej szkoły p. Małgorzata Ogrodnik, która podarowała pierwszakom upominki w postaci słodyczy. Następnie uczniowie wraz z wychowawczyniami rozeszli się do swoich sal lekcyjnych. Dla wszystkich uczestników: dzieci, rodziców i nauczycieli był to bardzo uroczysty, pełen wrażeń dzień.