Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

dodano: 2022-09-01

W czwartek 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów, ale wyjątkowe dla pierwszaków, którzy mieli tego dnia ślubowanie i pasowanie na uczniów SP nr 18. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci i rodziców powitał Dyrektor Szkoły nr18 Jarosław Kalaszczyński. Wystrojone na galowo maluchy zaśpiewały hymn Polski i złożyły przysięgę bycia dobrym uczniem na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor dokonał ceremonii pasowania ołówkiem, a Panie wicedyrektorki przypięły dzieciom pamiątkowe tarcze. W trakcie uroczystości głos zabrała radna Osiedla Skarpa, absolwentka naszej szkoły p. Małgorzata Ogrodnik, która podarowała pierwszakom upominki w postaci słodyczy. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich sal lekcyjnych. Dla wszystkich uczestników: dzieci, rodziców i nauczycieli był to bardzo uroczysty, pełen wrażeń dzień.