rowerowy maj 19

dodano: 2019-06-22

„Rowerowy Maj”

W piątek, 31 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku zakończyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”, której głównym organizatorem jest miasto Gdańsk. Nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu pierwszy raz, na pewno nie ostatni, gdyż cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Miała na celu propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, a także uświadamiała jak ważna jest aktywność ruchowa w życiu każdego człowieka.

Akcja trwała od 6 do 31 maja i towarzyszyła jej wspólna, pozytywna rywalizacja. Każdy uczeń podczas zabawy był zobowiązany przyjeżdżać do szkoły rowerem, hulajnogą bądź na rolkach – za to otrzymywał naklejki i punkty.

W akcji „Rowerowy Maj” w naszej szkole uczestniczyło 16 klas, z czego 168 uczniów brało aktywny udział. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce – klasa IIc z frekwencją 79,12%

2 miejsce – klasa IIb z frekwencją 70,48%

3 miejsce – klasa Va z frekwencją 67,83%

Serdecznie gratulujemy wygranej klasie za tak aktywny udział w akcji, jak również wszystkim dzieciom uczestniczącym. Ponadto gorąco zachęcamy, aby w następnym roku było nas jeszcze więcej. Koordynatorem akcji „Rowerowy Maj” w tym roku szkolnym była Pani Ewa Kowalik.