imprezy

regio_14

dodano: 2014-05-21

Projekt "Regio"

W dniach 12-16 maja gościliśmy w nasze szkole delegację z miejscowości Sirnak w Turcji, która jest naszym partnerem w realizacji projektu ?Regio? p.t. ?Rozwijanie administracyjnych umiejętności w celu zwalczania przemocy szkolnej?. Swą obecnością zaszczycili nas:

• Alagoz Ahmet ? przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej Turcji, dyrektor regionalny,

• Kenger Mesut ? inspektor

• Ogmen Abdullah ? zastępca kierownika w resorcie Edukacji Narodowej

• Salut Sabri ? kierownik wydziału strategicznego,

• Coban Yasar Kemal ? koordynator projektu

• Gultekin Nefise ? nauczycielka języka angielskiego,

• Soylu Tuba ? nauczycielka technologii i projektowania,

• Coban Tugba ? doradca prawny.

Ponadto na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji oświatowych naszego miasta:

• Pani Katarzyna Rosa - Główny Specjalista Oddziału Edukacji,

• Pani Marzena Czarnecka - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2,

• Pani Iwona Szkopek - Kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Przewodnicząca Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie,

• Pani Grażyna Kalaszczyńska - Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 31.

Nasza szkołę reprezentowali:

• Pan dyrektor Jarosław Kalaszczyński

• Pani v-ce dyrektor Beata Iwińska-Samelska

• Pani v-ce dyrektor Urszula Pankowska

• Pani Iwona Adamczyk ? pedagog szkolny

Spotkanie miało na celu przedstawienie naszym gościom zagadnień dotyczących przemocy w szkołach, grupie rówieśniczej i rodzinie. Zostały wyczerpująco przedstawione sposoby radzenia sobie z tym niepokojącym zjawiskiem, jak i zapobiegania mu. Nasi zagraniczni goście wysłuchali kilku prezentacji przygotowanych przez pracowników naszej szkoły, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, Przedszkola nr 31 oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nasi partnerzy projektowi w szczególny sposób zainteresowali się ?Niebieską Kartą? oraz wszelkimi procedurami towarzyszącymi jej zakładania i realizacji. Ponadto zostali zapoznani z Niebieskimi Informatorami, powstałymi w toku realizacji programów i projektów w Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej.