Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

"Rajd" po Politechnice Warszawskiej

dodano: 2023-11-27

Dzięki uprzejmości pracowników Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczniowie klasy 6b, w towarzystwie dr inż. Łukasza Gościniaka, odbyli „rajd” po niezwykłych salach dydaktycznych. Najpierw zajrzeli do Laboratorium Fizyki Budowli, gdzie przy pomocy kamery termowizyjnej dokonywali pomiarów temperatury ścian, oglądali materiały do ocieplania budynków i poznali zasadę działania kolektora słonecznego.

Następnie udali się do Laboratorium Chemii Organicznej. Tam na oczach dzieciaków działa się „naukowa magia”. Dr inż. Łukasz Gościniak, wykorzystując różne substancje chemiczne, wykonywał spektakularne doświadczenia, które naprawdę zachwyciły uczniów.

Na koniec wszyscy powędrowali do Laboratorium Materiałoznawstwa, gdzie przy pomocy mikroskopów można było obejrzeć przeróżne tworzywa.

Pracownicy politechniki rozbudzili wśród uczniów zamiłowanie do nauk ścisłych, a na pamiątkę spotkania wręczyli dzieciakom drobne niespodzianki.