Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Rajd do Soczewki

dodano: 2023-11-02

30. października grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką nauczyciela geografii i dwóch nauczycielek, wyjechała na rajd do Soczewki. Po dotarciu busem na miejsce, spojrzeliśmy na jezioro z ul. Widokowej i poszliśmy wzdłuż jeziora brzegiem wschodnim. Na południu zbiornik przechodzi w wąską rzeczkę - Skrwę lewobrzeżną. Poszliśmy wzdłuż niej pięknym szlakiem niebieskim, oglądając malownicze meandry i skarpy. Teren był trudny - dużo zwalonych kłód, drzew i gęstych zarośli. I tak dotarliśmy do Jeziora Białego, a następnie do wsi Lucień - na zasłużony obiad. Wszyscy byli już bardzo głodni.  Po uzupełnieniu energii, podzieliliśmy się na 2 grupy i rozpoczęliśmy podchody. Marsz był w kierunku Jeziora Lucieńskiego i do Miałkówka, gdzie czekał na nas bus. Z żalem, choć już bardzo zmęczeni, wracaliśmy do domu.  
To był bardzo pouczający rajd. Młodzież dowiedziała się o pochodzeniu naszych jezior w okolicach Płocka, zjawiskach geomorfologicznych, nauczyła się poruszać w trudnym terenie oraz pracy i solidarności grupowej. Już czekamy na kolejny - wiosenny rajd!