Przerwa na czytanie

dodano: 2022-10-21

W środę, 19 października, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie – „Przerwa na czytanie”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając bądź słuchając nauczycieli i kolegów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pomysł czytania uczniom w języku ukraińskim. Jedna z uczennic, która przybyła z Ukrainy, zapoznała uczniów klas pierwszych z treścią bajki w języku ukraińskim.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym.