Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Przedstawienie Teatru Profilaktycznego

dodano: 2023-10-19

11 października klasy 8c, 7c, 6d i 5a obejrzały w Kinie Przedwiośnie przedstawienie Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia "Dzieci w sieci". W spektaklu poruszono problem zagrożeń ze strony wirtualnego świata. Temat ten dla uczniów jest bardzo ciekawy, gdyż większość z nich nieustannie korzysta z Internetu, spędza czas na różnych forach i portalach społecznościowych. Problem agresji słownej, tzw. hejtu, cyberprzemocy dotyka niemal każdego. Dlatego właśnie wszyscy powinniśmy być czujni i pomóc młodym ludziom funkcjonować w sieci, uczyć ich życia wirtualnego, nie pozostawiając bez opieki, tak jak nie pozostawilibyśmy ich bez niej w codziennym - realnym życiu. Ważne, by pamiętać, że dzięki edukacji, a także rodzicielskiej kontroli, możemy nauczyć dzieci mądrego korzystania z Internetu i zabezpieczania się przed jego pułapkami. Spektakl "Dzieci w sieci" opowiada też o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzega też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Warto cały czas uświadamiać młodym ludziom, że w przypadku nękania ich osoby, ze swoim problemem nie zostają sami. Po raz kolejny przypomnieliśmy młodzieży o stronie telefonu zaufania Fundacji Dzieci Niczyje http://www.116111.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą się zgłosić z każdym problemem, z którym czują się same i bezradne. Telefon zaufania: 116 111 (pon.- sob. 12.00 - 22.00).