poradnik o serfowaniu

dodano: 2017-11-12

Kampania „Serfuję bezpiecznie” realizowana przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka

W naszej Szkole odbyły się zajęcia dla Rodziców oraz Uczniów w ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” W związku z dużym zainteresowaniem zamieszczamy przydatne materiały takie jak: „Poradnik dla rodziców”, w którym omówione zostały najważniejsze zagrożenia, jakie mogą spotkać dziecko w sieci. Dodatkowo, zawiera on scenariusze (historie), prezentujące realne sytuacje, a także sposoby zapobiegania im i właściwego reagowania na nie. Poradnik stanowi zatem cenne źródło wiedzy nie tylko dla opiekunów, ale także jest materiałem wartym do wykorzystania podczas zajęć, czy rozmów z dzieckiem.

W załączeniu znajduje się także krótki poradnik skierowany bezpośrednio do uczniów, zawierający podstawowe zasady właściwego zachowania w sieci.

Poradnik dla Rodziców
Poradnik dla Uczniów