pomoc przedmedyczna

dodano: 2017-03-08

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Opracowała: Karolina Miklaszewska

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów.  Zawsze i bez wyjątków.

To właśnie dlatego tuż przed feriami - 9 lutego 2017 roku,  dla dzieci z klas 1 - 3 zostały zorganizowane zajęcia o tematyce:

Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Podczas tej ważnej lekcji, dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem apteczki, która powinna towarzyszyć nam w podróży i w domu oraz dowiedziały się jak umiejętnie udzielić pierwszej pomocy. Nie tylko w teorii ale i w praktyce!

Niezwykle istotne okazało się przypomnienie numerów alarmowych poprzez piosenkę oraz przybliżenie zagrożeń przez wiersze, które przygotowali młodsi uczniowie.

Dzieci zapoznały się z zagrożeniami, które mogą napotkać  podczas ferii zimowych (złamania, poparzenia, zadławienia itp) oraz ze schematami działań w przypadku ich wystąpienia.

Serdecznie dziękujemy paniom : Agnieszce Żeberkiewicz, Marioli Śnieć, Elżbiecie Gołębiewskiej i Ewie Kowalik za wprowadzenie dzieci w świat pierwszej pomocy.