Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2021 w Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku

dodano: 2021-06-28

W kampanii brały udział klasy 1-3 przez 20 dni w maju 2021.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność, co pozwala na poprawę sprawności naszego mózgu i całego układu nerwowego. Dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu poprawia się koncentracja, logiczne myślenie, a także humor i pozytywny nastrój, co jest dla nas szczególnie ważne w obecnych czasach pandemii w Polsce i na świecie.

W naszej szkole po raz drugi odbyła się Kampania Rowerowy Maj. W tegorocznej akcji wzięły udział tylko klasy I-III, gdzie  zgłosiło się 10 klas, z których aktywnych było 93 uczniów. W sumie, przez cały Maj, uczniowie podróżowali aktywnie 1201razy!

Uczniowie szkoły codzienne dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób- przesiedli się na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi.

W kampanii rozliczana była frekwencja przejazdów- nagradzana naklejkami. Wewnątrz szkoły, więc toczyła się rywalizacja pomiędzy klasami.

Najchętniej wzięła udział klasa 2A, gdzie wszyscy uczniowie zgłosili się jako uczestnicy kampanii. Razem zdobyli aż 298 przejazdów! Tym sposobem wygrali zajmując I miejsce. Następnie klasa 1B aktywnych  uczniów było 18 na 22 uczniów w klasie. Razem zdobyli 242 punkty  i  tym samym zajęli II miejsce oraz klasa 2B  uczestniczących uczniów było 11 na 22. Z łączną  sumą przejazdów 180 zdobyli III miejsce. Uczniowie zwycięskich klas otrzymali puchary ufundowane przez Dyrektora szkoły Pana Jarosława Kalaszczyńskiego. Wielu uczniów indywidualnie zdobyło maksymalną liczbę przejazdów- gratulujemy!

     Pogoda w Maju zdecydowanie nam sprzyjała, a wielu uczniów i ich rodziców nadal kontynuuje aktywne dojazdy w czerwcu, mimo zakończenia akcji!

Rowerowy Maj to nie tylko dojazdy do szkoły, to przede wszystkim zwiększona aktywność ruchowa, czas na świeżym powietrzu i wyrobienie dobrych nawyków poprawiających styl życia!

Puchary rowerowy maj 2021