Niniejsza strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Więcej o przechowywaniu plików cookies.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

IV Piknik Rodzinny

dodano: 2013-06-23


opracowała: Iwona Jóźwicka

IV Piknik Rodzinny

 W sobotni, upalny dzień 15 czerwca w naszej Osiemnastce, odbył się IV Piknik Rodzinny. Celem takiego przedsięwzięcia była integracja szkoły ze środowiskiem lokalnym oraz wskazanie wychowankom, właściwego spędzania czasu wolnego. Dlatego też piknikowi towarzyszyło hasło ,,Zachowaj trzeźwy umysł?- umysł wolny od wszelkich uzależnień. Od wczesnych godzin rannych na boisku szkoły krzątali się nauczyciele, uczniowie i ich rodzice przygotowując stoiska na przybycie szacownych gości. Wszystkim animuszu dodawała muzyka płynąca z głośników. Z minuty na minutę boisko zapełniało się przyjaciółmi szkoły.

 

Na stoiskach pojawiły się domowe wypieki, napoje, desery, przekąski, gofry, pizza, frytki, rękodzieło wykonane przez dzieci i ich rodziców oraz różne drobiazgi: zabawki, książki, sztuczna biżuteria. Wszystkich przybyłych serdecznie przywitał dyrektor Jarosław Kalaszczyński, zapraszając do wspólnej zabawy. Dzięki Radzie Osiedla ,,Skarpa?, która była partnerem imprezy ?pojawiła się duża trampolina i dmuchany pałac. Przednia zabawa na tych urządzeniach dla wszystkich dzieci była bezpłatna. Każdy mógł za symboliczną złotówkę zrobić sobie zdjęcie polaroidem w przygotowanej specjalnie na piknik scenografii, ewentualnie ozdobić swoją twarz artystycznym malunkiem. Pomysłowość rodziców nie miała granic, bezpośrednio na imprezie w świeżych owocach wycinali skomplikowane wzory, tworząc tym samym prawdziwe rzeźby. Sporych emocji dostarczyło też płockie ZOO przywożąc: małą kózkę, żółwia, jaszczurkę i kucyka umożliwiając dzieciarni bezpośredni kontakt z żywym stworzeniem, przełamując awersję i ucząc właściwego podejścia do zwierząt. Dużym zainteresowaniem (szczególnie męskiej części) cieszył się pokaz Straży Pożarnej, a dokładniej mówiąc pokaz sprzętu i sprawności strażackiej. Tego dnia wóz strażacki odkrył wszystkie swoje tajemnice. Prawdziwą furorę zrobiły pokazy WOPR. Wodni ratownicy zapoznali uczniów ze sprzętem ratunkowym i asekuracyjnym, którego używają, zaprosili do uczestnictwa w zajęciach praktycznych polegających na zapewnieniu sobie i poszkodowanemu bezpieczeństwa, ocenie przytomności i oznak życia poszkodowanego, wezwaniu pomocy i dokonania prawidłowej resuscytacji, czyli jak odpowiednio uciskać klatką piersiową w celu przywrócenia oddechu. Woprowcy przywieźli z sobą psa -ratownika, który stał się niezapomnianą atrakcją: przytulaną, głaskaną i uwiecznianą na fotografiach. Prowadzone przez ratowników zajęcia miały przede wszystkim nauczyć dzieci i młodzież bezpiecznego zachowania nad wodą. Wszystkim umilały czas popisy wokalne, teatralne i taneczne naszych szkolnych artystów. Sceny do występów użyczył MDK. Rodzice wraz ze swoimi pociechami doskonale bawili się przy grze edukacyjnej ( Euro-gra ) przygotowanej przez naszego chorwackiego gościa p. Jelenę Sinić, odpowiadając na pytania dotyczące państw europejskich. Gwoździem pikniku była licytacja przedmiotów ofiarowanych przez partnerów i sponsorów: dwóch piłek z podpisami zawodników ofiarowaną przez prezesa Wisły Płock, zabiegów ufundowanych przez Salon Kosmetyczny Sandry Pawliszak, gadżetów z Orlen Paliwa, kolacji w restauracji Trzy Klimaty, kolacji i SPA Hotel Starzyński, biletów ufundowanych przez kino Przedwiośnie i Teatr Dramatyczny. Ogromne podziękowania należą się też partnerowi IV Pikniku Rodzinnego ?Fundacji Orlen ,,Dar Serca?, która to przekazała dla każdego dziecka Osiemnastki prezent w postaci upominku-gry, maskotki, koszuli, czapeczki, przyboru szkolnego itp.

To dzięki partnerom, rodzicom, uczniom, przyjaciołom i ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli pozyskano środki w kwocie 10 300 zł na zakup krzesełek zdrowotnych dla dzieci, które to zapobiegną w przyszłości wadom postawy.