Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

imprezy

piknik_europejski_13

dodano: 2013-06-23


opracowała: Iwona Jóźwicka

Piknik Europejski

Nasza szkoła wzięła udział w Pikniku Europejskim w dniu 11 maja 2013r. Z parkingu z przed Teatru Dramatycznego wyruszyła parada europejska. Korowód przemaszerował ul. Tumską i Grodzką na Stary Rynek. Przed kinem Przedwiośnie jury oraz goście z miast partnerskich oceniło stroje i dodatki uczestników. Nasza placówka ze względu na wyjątkowego gościa Jelenę Simić zaprezentowała Chorwację.

 

Wspaniałą dekorację o charakterze morskiej fauny wykonali nauczyciele świetlicy ze swoimi wychowankami. Na tę szczególna okazję p. Jelena i p. Ola nauczyły dzieci dwóch piosenek w języku chorwackim: ,,Dobro jutro? i ,, Wolimo Chyrwacku?. Nauczyciele, wychowankowie ze względu na kraj , który prezentowali założyli krawaty, ponieważ Chorwacja jest ojczyzną krawata. Przed Urzędem Miasta nasza szkoła miała też swoje stoisko, na którym znalazły się przysmaki chorwackie. Szkolni wokaliści zaprezentowali swój kunszt na scenie przed ratuszem. W podsumowaniu XV Pikniku Europejskiego wypadliśmy dobrze na dziewiątym miejscu na 21 palcówek ,które uczestniczyły w imprezie. Klasówkę z miast partnerskim zaliczyliśmy na 19 punktów (max 20), w grze miejskiej ,,Spacerkiem po Europie? zdobyliśmy 15 punktów ( max20), za prezentację szkoły,a paradzie 17,2 p., organizację kramu 14,5 p., prezentację artystyczną 16,25 p.-ogółem 81,95p.