Piknik Europejski

dodano: 2022-05-17

14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 23 Pikniku Europejskim pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Uczniowie klas młodszych i starszych (łącznie 35 osób) pod kierunkiem nauczycieli : Pani Ewy Głodowskiej, Pani Emilii Cybulskiej i Ewy Kowalik zaśpiewali piosenkę w języku ukraińskim.

Inspiracją występu byli uczniowie, którzy przybyli do naszej szkoły z Ukrainy.

Oto fragment zapowiedzi naszych artystów:

(...) Sasza kocha balet i wierzy, że kiedyś będzie tańczyła na światowych scenach. Wiktoriia potrafi najszybciej układać kostki Rubika. Żenia pięknie rysuje.

A wszyscy są świetnymi nauczycielami języka ukraińskiego!
O czym, już za chwilę, Państwo się przekonają, bowiem uczniowie z Osiemnastki wykonają piosenkę Toni Karol "Ukraina Ce Ty"
Piosenka, którą wykonali nasi uczniowie oraz układ choreograficzny bardzo spodobał się licznie przybyłej publiczności. Serdecznie gratulujemy naszym artystom!

Poniżej fotorelacja