Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Pierwszoklasista laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

dodano: 2022-01-12

Troje uczniów klasy 1a wzięło udział w nietypowym konkursie recytatorskim pt. "Czerwony pojemnik", który polegał na wyrecytowaniu wiersza, nagraniu filmu.

Wiersz zatytułowany „Czerwony Pojemnik” został napisany przez polonistkę, językoznawcę dr Martę Iwańską-Siwek na kanwie kultowego utworu Juliana Tuwima „Lokomotywa”. „Cała trudność recytatorska polega na tym, że trzeba utrzymać odpowiedni rytm, nie zapominając o odpowiedniej intonacji i wyraźnym mówieniu. Niczym klasyczna ciuchcia, nasz czerwony pojemnik także sapie, dyszy, dmucha. Koła turkocą, coś puka i stuka. Powolny początkowo ruch przyśpiesza, nabiera tempa, wzmaga się – to wszystko zostało wyraźnie zaakcentowane w wierszu i uczestnicy doskonale te zmiany uchwycili” – przekonuje Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

„Fundacja Odzyskaj Środowisko często wychodzi poza utarte schematy. Organizując Międzynarodowy Tydzień bez Elektrycznych Śmieci w formule online mieliśmy nadzieję, że wzbudzi on spore zainteresowanie i tak też się stało. Cieszy nas to, że kilkadziesiąt osób z najróżniejszych części Polski stanęło w szranki w konkursie recytatorskim. To pokazuje jak duży potencjał niesie ze sobą edukacja ekologiczna. "Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy do kolejnych konkursów" – dodaje Karolina Kędzierska.

 I MIEJSCE – Eliza Adamek Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Kaniowie

 II MIEJSCE: Dominik Michalak SP 22 w Płocku

 II MIEJSCE: Wojciech Orliński SP 18 w Płocku

 III Miejsce: Franciszek Ciepiela SP 11 w Kielcach

W konkursie recytatorskim wyróżnienia otrzymali: Franciszek Skulski i Agata Głodowska z klasy 1a.

Zwycięzców oraz laureatów możecie posłuchać na  kanale Youtube. pod adresem: szkolnecentrumrecyklingu.pl/2022/01/05/czerwony-pojemni-konkurs-recytatorski-rozstrzygniety/

Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną oraz upominki od Szkolnego Centrum Recyklingu.