Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku im. Jana Zygmunta Jakubowskiego

Aktualności

Pierwsza lekcja dla przedszkolaków

dodano: 2023-01-31

W styczniu naszą szkołę odwiedziło dziewięć grup sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 3, 10, 14 i 19 oraz z Niepublicznego Przedszkola Ekoludki. Dzieci przyszły na „pierwszą lekcję”. Wykazały się dużą wiedzą o zmianach w przyrodzie zimą. Doskonale poradziły sobie również z rozwiązywaniem zagadek. Z ogromnym zaangażowaniem ubierały bałwana i świetnie liczyły w zakresie 10 z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, co sprawiło im wiele radości.

Podczas lekcji języka angielskiego przywitały pacynkę Mickey i pięknie się jej przedstawiły. Bardzo aktywnie i z dużym zapałem brały udział w zabawach utrwalających nazwy kolorów po angielsku.

Na sali gimnastycznej przedszkolaki ćwiczyły swoją koncentrację, uważność w wykonywaniu ćwiczeń i oddech. Z poczuciem humoru przyjmowały pierwsze asany ale przede wszystkim bardzo dobrze się bawiły na torach przeszkód.

Na zakończenie zaśpiewały piosenkę o zimie z akompaniamentem na dzwonkach. Przyszli pierwszoklasiści nauczyli się też okrzyku: OSIEMNASTKA – SUPER SZKOŁA! „CZEKAM NA WAS” – GŁOŚNO WOŁA.

Wizyta w naszej szkole była dla przedszkolaków dużym przeżyciem.

Każde dziecko za wspaniały udział w „Pierwszej lekcji” otrzymało dyplom, dla rodziców zaś były przekazane indywidualne zaproszenia na Dzień Otwarty Szkoły.