pck_18

dodano: 2018-06-04

Czerwonokrzyski bumerang pomocy

Opracowała Beata Idzik

18 maja 2018 r. czteroosobowa grupa uczniów klasy IIC wzięła udział w III fabularnej grze miejskiej ,,Czerwonokrzyski bumerang pomocy”. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku wraz z Zespołem ds. Młodzieży PCK. Jej główne założenia to: uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka oraz promocja idei wolontariatu.

Gra rozpoczęła się o godzinie 13.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22. Dzieci wykazały się  umiejętnością szukania miejsc zaznaczonych na mapie oraz rozpoznawania zabytków Płocka. Szybko dotarły do 5 stacji i wykonały zadania związane z ruchem czerwonokrzyskim: udzieliły pomocy starszej kobiecie, niewidomemu, bezdomnemu, rozwiązały test, nauczyły się śpiewać hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża. Zdaniem Organizatora i wolontariuszy grupa uczniów z naszej Szkoły sprawnie i dobrze wykonała polecenia. Dzieci otrzymały medale czerwonokrzyskie.

Wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech na twarzy i wielka chęć do działania.