Pan Tadeusz nieco inaczej

dodano: 2023-11-21

Na języku polskim uczniowie klasy 8c przygotowali piękne prace, które miały przybliżyć im wiadomości z lektury pt. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Tego dnia lekcja języka ojczystego wyglądała nieco inaczej niż zwykle, gdyż na zajęciach ósmoklasiści prezentowali swoje interpretacje każdej księgi epopei narodowej. Były plakaty, rysunki, portrety i albumy. Celem lekcji było przede wszystkim utrwalenie treści, które zawiera lektura w sposób łatwy i przyjemny np. poprzez rysunek. Przed uczniami została jeszcze recytacja inwokacji i praca klasowa z "Pana Tadeusza", z których życzymy wszystkim samych szóstek. :-)