Otrzęsiny pierwszaków

dodano: 2023-11-06

Piątek 3 listopada szczególnie zapadnie w pamięci najmłodszym uczniom naszej szkoły. Tego dnia pierwszaki musiały udowodnić, że można ich przyjąć do grona szkolnej braci, czyli wzięły udział w „Otrzęsinach”. Dzielni uczniowie nie wystraszyli się żadnych konkurencji i w świetnych humorach przystąpili do wykonywania zadań. Na początek przedstawiciele każdej klasy I układali  z puzzli logo szkoły. Następnie pakowali do plecaka tylko potrzebne w szkole przedmioty. Dużo radości wzbudziła konkurencja, w której uczniowie układali ze swoich ciał wylosowane litery  oraz przejście  balonowej stonogi. Pierwszaki wykazały się  dużą wiedzą podczas rozwiązywania zagadek. Ponieważ nie tylko uczniowie stanowią szkolną społeczność do zmagań przystąpiły również panie wychowawczynie, które przy głośnym dopingu swoich podopiecznych wpisywały  na czas szóstki. Na koniec została przeprowadzona konkurencja dla najbardziej odważnych, czyli wypicie soku z cytryny bez grymasu. Oczywiście każda klasa zaliczyła zadanie, a na ustach zagościły wspaniałe uśmiechy. Po tak dużych  emocjach uczestnicy otrzęsin otrzymali zasłużone pamiątkowe odznaki. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci wszystkich tegorocznym pierwszakom.